A może by tak wszystko rzucić w cholerę i wyjechać… pinterestinstagram

Atrakcje Wilno, co zobaczyć w Wilnie, weekend w Wilnie

Wilno. Miasto, które jest bliżej niż myślisz

Wilno ma w sobie coś takiego, że każdy znajdzie tu swoje miejsce. Wilno jest… “swojskie”. Niektórzy powiedzą, że to przez polską historię, którą nadal czuć w murach miasta. Ale to tylko odrobina prawdy. To piękne, otwarte i spokojne miasto. Kulturowo, geograficznie i historycznie bliższe niż myślicie.

Park Narodowy Krka: jak zaplanować zwiedzanie

Park Narodowy Krka to jedna z największych atrakcji Chorwacji. A ponieważ Chorwacja to jedna z największych atrakcji tej części Europy, możnaby się spodziewać nawet nie siódmego, lecz choćby i pierwszego cudu natury. Wodospadom i samej rzece nie sposób odmówić uroku? Ale czy warto się tu wybrać?

Poradnik wakacyjny. Jak i gdzie szukać noclegów?

Kolejny wyjazd zbliża się wielkimi krokami. Kierunek już pewnie wybrany, bilety kupione, został jeszcze jeden istotny element układanki: noclegi. Czasy kiedy do wyboru były hotele, schroniska PTSM i pola namiotowe minęły bezpowrotnie. W dzisiejszych czasach szukając miejscówki na urlop możemy narzekać co najwyżej na klęskę urodzaju. Gdzie my zwykle szukamy noclegu? Przed Wami krótki przegląd naszych standardowych ścieżek przedwyjazdowych poszukiwań.

Nasza przygoda z house sittingiem

Chcieliście kiedyś przez chwilę zamieszkać gdzie indziej? Budzić się w innym domu, w innym kraju, z innym widokiem z okna, witać się z innymi sąsiadami, kupować bułki w innym sklepie na rogu, a wieczorem popijać wino siedząc w wygodnym fotelu z kotem na kolanach. A wszystko to na tydzień, dwa, tyle ile macie urlopu i to prawie za darmo? To wszystko da Wam house sitting.