Kalabria - informacje praktyczne. Ceny, noclegi, transport

Airbnb to jeden z naszych ulubionych serwisów noclegowych. Odkryliśmy go stosunkowo późno, ale zakochaliśmy się bez pamięci. Przetestowaliśmy m.in w KalabriiWilnie, i w drodze do i z Grecji, i byliśmy zachwyceni. Na czym to polega? Tak jak inne usługi wpisujące się w ideę sharing economy, na płatnym dzieleniu się własnymi zasobami, w tym przypadku mieszkaniem lub domem. W wyszukiwarce poza oczywistymi kwestiami jak miejsce docelowe czy ilość osób zaznaczamy czy jesteśmy zainteresowani całym mieszkaniem/domem, prywatnym pokojem czy może jesteśmy gotowi współdzielić pokój z innymi podróżnikami.

Można też zawęzić kryteria wyszukiwania pod kątem naszych indywidualnych potrzeb – czy będzie to parking, czy podróż z dziećmi bądź zwierzętami, a nawet czy potrzebujemy suszarki do włosów i żelazka. Wyniki wyszukiwania pokazywane są nie tylko jako lista ofert, ale także w postaci punkcików na bardzo wygodnej w obsłudze mapie. Wynajmujemy lokal bezpośrednio od właściciela, to z nim będziemy korespondować, od niego odbierzemy klucze, on też będzie pod telefonem gdybyśmy mieli jakiś problem.

To oczywiście teoria. W praktyce Airbnb zalała fala hosteli, hoteli i apartamentów zarządzanych przez mniejsze i większe firmy. Szczególnie w popularnych turystycznie miastach trzeba się sporo “naklikać”, by przebić się przez nie-prywatne oferty. Nadal jednak wystarczy wybrać opcję dom/mieszkanie, by trafić na trochę bardziej osobistą relację.

Airbnb - co to jest i jak działa?

Jak działa Airbnb? Najpierw trzeba się zarejestrować na stronie – najlepiej (dla nas i dla Was:), jeśli zrobicie to używając naszego linku żeby otrzymać ponad 100 zł zniżki na pierwszą rezerwację w Airbnb. Potem wystarczy zaznaczyć interesującą nas lokalizację, liczbę osób, typ noclegu, widełki cenowe, kliknąć “szukaj” i zagubić się w ofertach na długie godziny.

O czym należy pamiętać: do ceny “za noc”, która wyświetli się na mapie i na liście ofert, zostanie doliczona opłata za sprzątanie i opłata serwisowa. Przy krótkich, 2-3-dniowych pobytach często to nie cena za noc ma decydujące znaczenie, ale opłaty dodatkowe. Warto więc przeklikać się przez opcje z wyższych zakresów naszego planowanego budżetu, bo może się okazać, że będą kosztowały nas mniej, niż te tańsze.

Podziel się swoją opinią: