Jak znaleźć tanie bilety lotnicze

Wyszukiwarki z wyborem dowolnego kierunku, czy z kalendarzem niskich cen, sieć VPN, elastyczność, łączenie lotów – tak znajdziesz tańsze bilety lotnicze.

Skorzystaj z wyszukiwarek online

Bardzo przydatne będzie skorzystanie z wyszukiwarki lub internetowego biura podróży, aby znaleźć tanie loty online. Wyszukiwarka lotów służy do porównywania cen, rozkładów połączeń oraz tego, czy loty są bezpośrednie, czy z międzylądowaniem. Nie polegaj na wstępnej ofercie, ponieważ czasami nie odpowiada ona ostatecznej cenie biletu. Nie kupujesz biletu bezpośrednio w wyszukiwarce. Przeniesie Cię do innej strony internetowej, która może należeć bezpośrednio do linii lotniczej lub do internetowego biura podróży.

Porównaj ceny

Tanie linie lotnicze wcale nie muszą być najtańsze, uwzględnij: opłaty za bagaż, dojazd z i na lotnisko (tanie linie często latają na dalsze lotniska, gdzie dojazd dubluje cenę samego samolotu) oraz godziny lotów (czy nie trzeba będzie jechać taksówką na lotnisku). Każda linia lotnicza ma swoje warunki. Oferta tanich linii lotniczych jest zwykle bardziej rygorystyczna jeśli chodzi o wagę walizek i ilość bagażu, który można zabrać do kabiny. Nadanie walizki najczęściej nie jest wliczone w cenę biletu lotniczego.

Innym warunkiem jest zazwyczaj wydrukowana karta pokładowa. Coraz częściej stosuje się odprawę online. Aby uniknąć niespodzianek, koniecznie przeczytaj wszystkie warunki przed zakupem tanich lotów online. W przypadku zwykłych linii lotniczych, odprawy dokonać można na lotnisku bez dodatkowych kosztów.

Wypróbuj sieć VPN do porównania cen lotów

Wirtualna sieć prywatna ukrywa Twoją lokalizację i adres IP poprzez wybór serwera zlokalizowanego w innym kraju – co pozwala na sprawdzenie cen dostępnych na zagranicznych stronach linii lotniczych. Czasami linie Tap Portugal, na przykład, oferują inne ceny, jeśli wyszukujesz loty znajdując się na terenie Portugalii, a inne gdy jesteś w Polsce. Warto to sprawdzić.

Elastyczność dat, godzin, dni tygodnia i miejsc docelowych

Unikaj podróżowania, gdy wszyscy to robią: weekend, sierpień lub Boże Narodzenie. Bądź elastyczny również z harmonogramem, być może będziesz musiał wstać wcześnie lub spędzić noc w podróży. Są miejsca, gdzie tanie linie latają tylko w określonych porach roku lub w kilka określonych dni tygodnia.

Obecnie większość wyszukiwarek pozwala wyszukiwać loty bez konieczności podawania dokładnych dat, sortując je miesiącami lub zaznaczając elastyczne pole dat, aby zasugerować inne opcje dla zaznaczonych dni. Im bardziej elastyczne daty, tym lepiej możesz dostosować się do najtańszych lotów.

Kup podróż w obie strony różnymi liniami lotniczymi. Teoria mówi, że bilet w obie strony jest tańszy. W praktyce bywa różnie.

Wypróbuj Wyszukiwarkę tanich lotów Ryanair

Wyszukiwarka znajduje się na stronie jednych z najpopularniejszych i prawdopodobnie najtańszych linii lotniczych w Europie. Co ciekawe, wiele osób nie zna tej strony. Ryanair umożliwił przeszukiwanie swojej bazy pod względem tanich lotów. Możemy tu wybrać lotnisko początkowe w Polsce, a jako miejsce docelowe opcję Gdziekolwiek. Możemy również ustawić konkretny  zakres cenowy, określić daty wylotu oraz powrotu (dokładne lub elastyczne, w danym przedziale czasowym). Strona znajdzie posortowanie po najniższej cenie loty.

Sprawdź połączenia z przesiadką

Chcesz lecieć z Warszawy do Malagi? Bezpośredni lot może być bardzo drogi, zwłaszcza w sezonie. A może warto polecieć do Brukseli, zrobić jednodniową wycieczkę po stolicy Belgii i wieczorem wyruszyć w dalszą podróż? Łącząc loty na własną rękę koniecznie weź pod uwagę kilka godzin zapasu na przesiadkę, żeby uniknąć problemów. Jeśli kupujesz połączenie z przesiadką u zwykłych linii, najczęściej przewoźnik zapewnia alternatywny lot na wypadek opóźnień.

Tekst powstał we współpracy z firmą Techwarn.

Podziel się swoją opinią: