Kamperem po USA – dziennik podróży

Eddie - nasz amerykański dom przez pół roku

Jeden samochód, jedna przyczepa, dwoje dorosłych, dwoje dzieci, sześć miesięcy, 16 parków narodowych, prawie 30 stanów, prawie 40 tysięcy kilometrów. Jeśli chcecie poznać historię tego wyjazdu, to poniżej macie ją ułożoną od pierwszego do ostatniego dnia. Miłej lektury!

W naszą wyprawę kamperem po USA wyruszyliśmy w mroźny styczeń 2013 roku, by powrócić do Polski w jak zwykle niepewnym pogodowo lipcu. Zaczęliśmy od Chicago, gdzie kupiliśmy i zarejestrowaliśmy przyczepę i samochód. Z mroźnego Illinois uciekliśmy na południe – na Florydę. Przeczekaliśmy kilka tygodni mrozy, a potem przez m.in. Luizjanę, Teksas, Arizonę, Nowy Meksyk, Nevadę dotarliśmy do Kalifornii – nad Pacyfik.

Stamtąd uderzyliśmy na północ – aż do Seattle, by potem odbić przez Idaho do kolorowych parków narodowych Utah. Dalej przez dymiące Yellowstone wróciliśmy do Chicago. Już bez przyczepy zrobiliśmy małą pętlę przez Niagarę do Nowego Jorku i znów do Chicago przez Waszyngton. Do samolotu powrotnego do Polski wsiedliśmy z ogromnym niedosytem dwa dni przed końcem wizy.

Kamperem po USA – wpis po wpisie

Loading...