Chiny

W Chinach spędziliśmy zaledwie kilka godzin w drodze do i z Wietnamu. Mimo ograniczonego czasu, nieludzkiego zmęczenia i siarczystego mrozu udało nam się dojechać na Wielki Mur i do Pałacu Letniego, i stworzyć dla Was poradnik jak najlepiej wykorzystać kilka godzin w czasie przesiadki w Pekinie.

  • Kupiliście super-tani bilet do Azji i teraz przed Wami kilkanaście godzin czekania w Pekinie na przesiadkę? Zastanawiacie się czy da się wyjść z lotniska? Czy da się w tym czasie coś zwiedzić? Czy potrzebna będzie wiza? W tym wpisie podpowiemy

Powyższy wpis zyskał zaskakującą popularność a jego komentarze zamieniły się w tablicę ogłoszeń dla poszukujących towarzystwa do wspólnej wycieczki na mur i podziału kosztów transportu.

W drodze powrotnej niestety się nie popisaliśmy – okazało się, że stolica Chin wymaga jednak odrobiny planowania, a że się do przygotowań nie przyłożyliśmy, to spędziliśmy kilka godzin na szwendaniu się po okolicach placu Niebiańskiego Spokoju i Zakazanego Miasta, dotarliśmy nawet do jakiegoś hutonga, jednak nie była to zbyt owocna wycieczka.

Wpis zawiera reklamy oraz linki afiliacyjne. Jeśli na nie klikniecie i skorzystacie z usługi reklamodawcy, Wy zapłacicie tyle samo, a my dostaniemy niewielką prowizję.

0

Osiem stóp to blogująca rodzina podróżników. Przyciągamy rewolucje, huragany i pożary. Nasz wyjazd jest gwarancją deszczu/mrozu/innego załamania pogody dla odwiedzanego przez nas miejsca. Na szczęście to nie wystarczy żeby nas zniechęcić. Lubimy siebie, a to w podróży wystarcza. Nie lubimy wczasów last minute. Podróżujemy z dziećmi, ale szukamy miejsc i atrakcji “pod siebie”, a nie pod dzieci. Pewnie jak podrosną, to skapitulujemy.

Podziel się swoją opinią: