Holandia

Wiatraki, chodaki i ser. No może jeszcze używki i czerwone latarnie. Czy taki zestaw może zainteresować podróżującą rodzinę? A może w Holandii jest coś więcej niż tylko tych kilka stereotypowych haseł? Jest, i to zdecydowanie więcej! Co może więc zobaczyć podróżująca rodzina w czasie wyjazdu do Holandii?

Większość naszego czasu w Holandii spędziliśmy w Amsterdamie, choć wybraliśmy się też na wycieczki do Haarlemu, Zandvoort i Zaanse Schans. Była chłodna jesień, więc bez żalu chowaliśmy się w muzeach, jednak pogoda była na tyle łaskawa, że pozwoliła też na spacer po plaży i zwiedzanie skansenu pełnego wiatraków!

Czy Holandia z dziećmi to dobry pomysł? Jak tam dotrzeć? Gdzie się zatrzymać? I co zwiedzić? O tym przeczytacie w tej sekcji naszego bloga.

Jakie są atrakcje Holandii?

Kanały i mosty Amsterdamu
Miliony rowerów
Amsterdamskie muzea
Wiatraki w Zaanse Schans
Haarlem
Wąziutkie kamienice
Ser. Dużo sera!
Plaża w Zandvoort
Kanapki ze śledziem

Holandia jesienią – czego się spodziewać?

W Amsterdamie, niezależnie od pory roku, natkniemy się na tłumy. Tak też było w październiku, kiedy tam byliśmy. A jaka jest pogoda w październiku w Holandii? Podczas naszego pobytu było raczej chłodno, choć ciut cieplej niż w tym samym czasie w Polsce, i od często kursującego między Amsterdamem a Warszawą znajomego wiemy, że Holendrzy zwykle dostają te kilka stopni C więcej. Jednak w dzisiejszych niespokojnych klimatycznie czasach, pogoda może zaskakiwać – w październiku zeszłego roku w Krakowie doświadczyliśmy prawdziwie czerwcowych upałów, a i reszta Europy w tym czasie przeżywała swoje anomalie.

Amsterdam – praktyczne informacje

Transport w Asmterdamie – na miejsce dojechaliśmy autokarem, czego raczej nie polecamy, chyba że szukacie naprawdę budżetowych rozwiązań. Natomiast ceny lotów do Amsterdamu możecie sprawdzić pod tym linkiem. Na miejscu poruszaliśmy się sprawnie działającą komunikacją publiczną.
Jak zaoszczędzić w Holandii – jeśli zamierzacie odwiedzić kilka amsterdamskich muzeów, warto rozważyć zakup I Amsterdam City Card.  W komplecie z kartą można też kupić Region Day Ticket. Obowiązuje ona na wszystkie przejazdy przewoźnika GVB (autobusy, tramwaje, metro). Jeśli z kolei chcielibyście zwiedzić okolice Amsterdamu, możecie kupić 24-godzinny Amsterdam & Region Travel Ticket. Więcej informacji o kartach znajdziecie w naszych wpisach.
Noclegi w Holandii – korzystaliśmy z gościnności znajomego jednak duży wybór hoteli, pensjonatów i domów wakacyjnych w Holandii znajdziecie też na hotelscombined. Zajrzyjcie też na airbnb – z tym linkiem możecie dostać ponad 100 zł zniżki przy swojej pierwszej rezerwacji.
Jak płacić w Holandii – obowiązującą walutą w Holandii jest oczywiście euro. Jednocześnie jest to jedyny chyba kraj w Europie w którym mieliśmy problemy z płatnościami kartą, jako że w większości miejsc akceptowane są jedynie karty Maestro. Popularniejsze karty, w tym nasze ulubione rozwiązania, czyli Revolut, Curve czy Konto Jakże Osobiste, (jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, koniecznie zajrzyjcie do naszego poradnika “Jak płacić w podróży”) tym razem mogą być się nie sprawdzić, więc na wszelki wypadek jadąc do Holandii warto zaopatrzyć się w gotówkę

Czy warto jechać do Holandii z dziećmi?

Jakie atrakcje Holandii warto zobaczyć? Zajrzyjcie do naszych wpisów i przekonajcie się sami!

Wpisy zawierają reklamy oraz linki afiliacyjne. Jeśli na nie klikniecie i skorzystacie z usługi reklamodawcy, Wy zapłacicie tyle samo, a my dostaniemy niewielką prowizję.

0

Osiem stóp to blogująca rodzina podróżników. Przyciągamy rewolucje, huragany i pożary. Nasz wyjazd jest gwarancją deszczu/mrozu/innego załamania pogody dla odwiedzanego przez nas miejsca. Na szczęście to nie wystarczy żeby nas zniechęcić. Lubimy siebie, a to w podróży wystarcza. Nie lubimy wczasów last minute. Podróżujemy z dziećmi, ale szukamy miejsc i atrakcji “pod siebie”, a nie pod dzieci. Pewnie jak podrosną, to skapitulujemy.

Podziel się swoją opinią: