Podkarpacie

Wiele osób kojarzy podkarpackie wyłącznie z odległymi i odludnymi Bieszczadami. To doskonałe miejsce, by uciec na chwilę od cywilizacji. Ale podkarpackie ma też do zaoferowania wiele “cywilizacyjnych” perełek. Przepięknych zamków, pałaców i dworów nie sposób zliczyć. Otoczone historycznymi parkami są zazwyczaj otwarte dla zwiedzających. Warto też do nich zajrzeć nie tylko dla urzekającej architektury i historii ich dawnych mieszkańców, często znanych z podręczników i dzieł literackich, ale też bogatej i różnorodnej kuchni dworskiej. W większości takich miejsc prowadzone są bowiem restauracje, często dowodzone przez uznanych szefów kuchni.

Dla wielbicieli prostszych dań czekają karczmy z chłopskim jedzeniem. Podkarpackie to też coraz lepsze polskie wina i ich pasjonaci, którzy potrafią godzinami o nich opowiadać. Jeśli szukacie miejsc, które nie dadzą o sobie zapomnieć, zajrzyjcie na szlak kulinarny Podkarpackie Smaki!

Ale kuchnia to nie wszystko. Podkarpackie to też drewniana architektura sakralna, czynne kościoły i opuszczone cerkwie, stare synagogi. To piękniejące miasta, takie jak Rzeszów czy Przemyśl z ich wielowiekową tradycją. Można je zwiedzać nie tylko na powierzchni, ale także pod ziemią, korzystając z fascynujących tras spacerowych. Jeśli chcecie się dowiedzieć, co ciekawego czeka na Was w województwie podkarpackim, zapraszamy do lektury naszych wpisów!