Współpraca

Współpraca z blogerami podróżniczymi zawsze ubogaca!

Współpraca z blogerami podróżniczymi zawsze ubogaca!

Chcielibyście nawiązać z nami współpracę? Kto wie, może my z Wami też:)

Dlaczego warto współpracować z blogerami podróżniczymi?

Według raportu KPMG połowa Polaków wyjechała w lato 2015 roku choćby na krótkie wakacje. Z usług biur podroży skorzystało zaledwie 12 proc. z nich. Większość zorganizowała sobie wyjazd sama, a internet, w tym blogi podróżnicze były ważnym źródłem inspiracji. Dzięki współpracy z blogerami możecie dotrzeć do osób aktywnie planujących wypoczynek i pokazać jak fantastyczne atrakcje czy produkty turystyczne macie do zaproponowania.

26 proc. Polaków korzysta przy planowaniu wyjazdu z blogów podróżniczych

26 proc. Polaków korzysta przy planowaniu wyjazdu z blogów podróżniczych. Źródło: Raport KPMG “Wakacyjne wyjazdy Polaków 2015”

Osiemstop.pl – pięć lat w blogosferze

Naszego bloga prowadzimy od 2013 roku i od tego czasu udało nam się zainteresować naszymi podróżami spore grono czytelników. Piszemy o rodzinnym podróżowaniu, a zaczęliśmy nasze podróże na osiem stóp, jak tylko Kalina skończyła kilka miesięcy. Maciek – o trzy lata od niej starszy – zdążył przed pojawieniem się siostry na świecie kilkadziesiąt razy polecieć samolotem, ale to głównie z racji życia rodziców na kontrakcie.

Jako blogerzy jesteśmy też zapraszani, gdzie nie zawsze są cztery wolne miejsca. Od jakiegoś czasu dajemy więc sobie wolne od siebie i wyjeżdżamy na dwie stopy, co też opisujemy na blogu. W wakacje’2015 na swój pierwszy harcerski obóz wyjechał również wtedy prawie 6-letni Maciek, ale na jego blogowanie przyjdzie czas, jak nauczy się trochę lepiej pisać.

W 2019 roku nie schodzimy poniżej 13 tysięcy użytkowników i 21 tysięcy odsłon miesięcznie, notując wzrosty powyżej 100% rok do roku! Nasz rekord pobiliśmy w czerwcu. Na osiemstop.pl trafiło ponad 22,5 tysiąca unikalnych użytkowników, którzy dokonali ponad 34 tysięcy odsłon. To średnio ponad 1100 odsłon dziennie! W tym tempie granicę 40 tysięcy odsłon możemy pokonać jeszcze w tym roku.

osiemstop.pl - blog o rodzinnym podróżowaniu

Statystki osiemstop.pl w czerwcu 2019 roku.

Jesteśmy aktywni w mediach społecznościowych, szczególnie w serwisie Facebook. Lubimy dawać prezenty, dlatego chętnie zorganizujemy konkurs dla naszych czytelników, w którym możecie ufundować nagrody. Rozdawaliśmy już książki, zaproszenia na imprezy, gry i zabawki dla dzieci.

Nasz profil ma ponad 6500 fanów, którzy czytają nasze posty na blogu oraz angażują się w konkursy i wydarzenia. Zasięg naszych postów nierzadko przekracza 2 tysiące odbiorców, a ze wsparciem partnerów potrafi przekroczyć nawet 15 tysięcy! Wiele z czytających i obserwujących nas osób udało nam się poznać osobiście w naszej podróżniczo-rodzinnej kawiarni przy warszawskim zoo – Cafe 8 Stóp, którą prowadziliśmy przez trzy lata aż do października 2016 roku.

Od połowy 2013 roku regularnie gościmy w mediach, zarówno jako goście jak i autorzy. Nasze ostatnie “medialne przygody” znajdziecie w zakładce Osiem stóp w mediach. Piszemy artykuły, dajemy się opisać (jak ktoś zadaje właściwe pytania, to jesteśmy całkiem rozmowni, a jak zadaje niewłaściwe, to nawet potrafimy już naprowadzić na te odpowiednie). Możemy pokazać nasze zdjęcia i opowiedzieć o naszych podróżach – więcej w zakładce Pokazy, targi, festiwale. Możemy udzielić wywiadu – mailowo, do mikrofonu albo przed kamerami. W mediach i na pokazach podobno wypadamy nieźle:

TV    RADIO     PRASA     INTERNET      PISZEMY     POKAZY

Dobrze prezentujemy się też w… prezentacjach. Tak opowiadamy o sobie w wersji .pdf: Podróże na Osiem stóp.

Stale recenzujemy produkty i gadżety podróżnicze, szczególnie te, które ułatwiają podróże z dziećmi. Chętnie przetestujemy również Twój produkt i napiszemy potem jego recenzję, tylko uprzedzamy, będziemy szczerzy! Wszystkie posty w tym temacie można znaleźć w dziale Recenzje, a trzy ostatnie prezentują się następująco:

Loading...

A przede wszystkim uwielbiamy podróżować. Chcecie nas gdzieś zaprosić? Z blogerskich wyjazdów mamy za sobą Kerala Blog Express , tzw. study tour na Słowację, (oba wyjazdy w ograniczonym, pojedynczym składzie) oraz liczne wyjazdy po Polsce (m.in. na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego Pomorza Zachodniego, Poznańskiej Lokalnej Organizacji, czy Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia “Pro Carpathia”, Urzędu Miejskiego w Wiśle czy Urzędu Miasta w Opolu). Tak o tym piszemy:

Chętnie dajemy się zaprosić w miejsca, które są pewne swojej wartości i oferty dla rodzinnych podróżników. W trakcie zwiedzania Pomorza Zachodniego niezatarte wrażenia kulinarne zostawiła w nas smażalnia ryb Kargulena w Niechorzu, fantastyczną noc spędziliśmy w Domku Letniskowym pod Lasem w Zatomiu, naszą miłość do latarni morskich podtrzymał Nadmorski Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie, a Maciek i Kalina na zawsze chyba zapamiętają legendę o Zielenicy z Multimedialnego Muzeum na Klifie w Trzęsaczu.

Uwielbiamy nowoczesne polskie muzea. Nawet te, które nie adresują swojej oferty głównie do rodzin z dziećmi, takich jak Muzeum Śląskie, Muzeum Emigracji w Gdyni, Brama Poznania. Te wszystkie miejsca odwiedziliśmy po otrzymaniu zaproszenia. Chętnie przyjdziemy do Was i opowiemy o Waszych atrakcjach naszym czytelnikom!

Macie inny pomysł? Chętnie rozważymy Waszą propozycję, napiszcie do nas lub wypełnijcie formularz kontaktowy i może wymyślimy razem coś naprawdę ciekawego. Dołącz do naszych partnerów!

wspolpraca_na_strone

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Korzystając z formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez witrynę.