
Airbnb – co to jest i jak działa?
Airbnb to jeden z naszych ulubionych serwisów noclegowych. Odkryliśmy go stosunkowo późno, ale zakochaliśmy się bez pamięci. Przetestowaliśmy m.in w Kalabrii, Wilnie, i w drodze do i z Grecji, i byliśmy zachwyceni. Na czym to polega? Tak jak inne usługi wpisujące się w ideę sharing economy, na płatnym dzieleniu się własnymi zasobami, w tym przypadku mieszkaniem lub domem. W wyszukiwarce poza oczywistymi kwestiami jak miejsce docelowe czy ilość osób zaznaczamy czy jesteśmy zainteresowani całym mieszkaniem/domem, prywatnym pokojem czy może jesteśmy gotowi współdzielić pokój z innymi podróżnikami.
Można też zawęzić kryteria wyszukiwania pod kątem naszych indywidualnych potrzeb – czy będzie to parking, czy podróż z dziećmi bądź zwierzętami, a nawet czy potrzebujemy suszarki do włosów i żelazka. Wyniki wyszukiwania pokazywane są nie tylko jako lista ofert, ale także w postaci punkcików na bardzo wygodnej w obsłudze mapie. Wynajmujemy lokal bezpośrednio od właściciela, to z nim będziemy korespondować, od niego odbierzemy klucze, on też będzie pod telefonem gdybyśmy mieli jakiś problem.
To oczywiście teoria. W praktyce Airbnb zalała fala hosteli, hoteli i apartamentów zarządzanych przez mniejsze i większe firmy. Szczególnie w popularnych turystycznie miastach trzeba się sporo “naklikać”, by przebić się przez nie-prywatne oferty. Nadal jednak wystarczy wybrać opcję dom/mieszkanie, by trafić na trochę bardziej osobistą relację.
Jak działa Airbnb? Najpierw trzeba się zarejestrować na stronie – najlepiej (dla nas i dla Was:), jeśli zrobicie to używając naszego linku żeby otrzymać ponad 100 zł zniżki na pierwszą rezerwację w Airbnb. Potem wystarczy zaznaczyć interesującą nas lokalizację, liczbę osób, typ noclegu, widełki cenowe, kliknąć “szukaj” i zagubić się w ofertach na długie godziny.
O czym należy pamiętać: do ceny “za noc”, która wyświetli się na mapie i na liście ofert, zostanie doliczona opłata za sprzątanie i opłata serwisowa. Przy krótkich, 2-3-dniowych pobytach często to nie cena za noc ma decydujące znaczenie, ale opłaty dodatkowe. Warto więc przeklikać się przez opcje z wyższych zakresów naszego planowanego budżetu, bo może się okazać, że będą kosztowały nas mniej, niż te tańsze.
Sorry, the comment form is closed at this time.
zefir
To prawda że Airbnb jest fenomenalnym serwisem, zami go uwielbiamy, i wynajmujemy i korzystamy z niego na wakacjach. super artykuł
osiemstop
Dzięki!