Kontakt

Współpraca

Chcielibyście nawiązać z nami współpracę? A może zaintrygował Was jeden z naszych tekstów i szukacie dodatkowych informacji?

Współpracujemy z organizacjami turystycznymi, stowarzyszeniami, firmami oferującymi różnego rodzaju usługi turystyczne. Nie zawsze odpowiadamy pozytywnie na zaproszenia. Wiemy co lubimy i co lubią nasi czytelnicy. Nie zawsze więc nasza szczera opinia mogłaby być pozytywna. A wolimy polecać i zachęcać niż krytykować i odradzać. Zawsze za to odpowiadamy na zapytania i listy Czytelników naszego bloga. Możliwość rozmowy z Wami jest jednym z najlepszych “bonusów”, które mamy z opisywania naszych wyjazdów.

Wypełnijcie formularz kontaktowy lub napiszcie do nas a na pewno odpiszemy!

Tatry z dziećmi. Kopieniec Wielki
o

Zostań naszym partnerem!

Dlaczego warto współpracować z blogerami podróżniczymi?

Według danych Ministerstwa Sportu i Turystyki prawie 60% Polaków powyżej 15 roku życia, wyjechało w 2017 roku przynajmniej na jeden wyjazd turystyczny. Zarówno liczba wyjazdów jak i przeciętne wydatki na podróże co roku wzrastają o kilka procent.

Jednocześnie udział wyjazdów zagranicznych organizowanych samodzielnie w 2017 roku wyniósł 65,5%, a jedynie co 4 wyjazd był zorganizowany za pośrednictwem biura podróży (25,8%). W przypadku podróży po Polsce tylko niecałe 1,5% zdecydowało się w analogicznym okresie na wycieczki zorganizowane. Większość zorganizowała sobie wyjazdy sama, a internet, w tym blogi podróżnicze były ważnym źródłem inspiracji.

Dzięki współpracy z blogerami możecie dotrzeć do osób aktywnie planujących wypoczynek i pokazać jakie atrakcje czy produkty turystyczne macie im do zaproponowania.

26 proc. Polaków korzysta przy planowaniu wyjazdu z blogów podróżniczych

26 proc. Polaków korzysta przy planowaniu wyjazdu z blogów podróżniczych. Źródło: Raport KPMG “Wakacyjne wyjazdy Polaków 2015”

Osiemstop.pl – siedem lat w blogosferze

Naszego bloga prowadzimy od 2013 roku i od tego czasu udało nam się zainteresować naszymi podróżami spore grono czytelników. Piszemy o rodzinnym podróżowaniu, a zaczęliśmy nasze podróże na osiem stóp, jak tylko Kalina skończyła kilka miesięcy. Maciek – o trzy lata od niej starszy – zdążył przed pojawieniem się siostry na świecie kilkadziesiąt razy polecieć samolotem, ale to głównie z racji życia rodziców na kontrakcie.

Jako blogerzy jesteśmy też zapraszani, gdzie nie zawsze są cztery wolne miejsca. Czasem dajemy więc sobie wolne od siebie i wyjeżdżamy na dwie stopy, co też opisujemy na blogu. W wakacje’2015 na swój pierwszy harcerski obóz wyjechał również wtedy prawie 6-letni Maciek, trzy lata później na obozy zaczęła też wyjeżdżać Kalina, ale na ich blogowanie przyjdzie jeszcze czas.

W 2019 roku nie schodziliśmy poniżej 13 tysięcy użytkowników i 21 tysięcy odsłon miesięcznie, notując wzrosty powyżej 100% rok do roku! Nasz rekord pobiliśmy w lipcu. Na osiemstop.pl trafiło ponad 34,5 tysiąca użytkowników, którzy dokonali prawie 54 tysięcy odsłon. To już całkiem blisko do 2000 odsłon dziennie!

Blog o podróżowaniu statystyki

Statystyki osiemstop.pl – lipiec 2019.

Jesteśmy aktywni w mediach społecznościowych, szczególnie w serwisie Facebook. Lubimy dawać prezenty, dlatego chętnie zorganizujemy konkurs dla naszych czytelników, w którym możecie ufundować nagrody. Rozdawaliśmy już książki, zaproszenia na imprezy, gry i zabawki dla dzieci.

Nasz profil ma ponad 6500 fanów, którzy czytają nasze posty na blogu oraz angażują się w konkursy i wydarzenia. Zasięg naszych postów nierzadko przekracza 2 tysiące odbiorców, a ze wsparciem partnerów potrafi przekroczyć nawet 15 tysięcy! Wiele z czytających i obserwujących nas osób udało nam się poznać osobiście w naszej podróżniczo-rodzinnej kawiarni przy warszawskim zoo – Cafe 8 Stóp, którą prowadziliśmy przez trzy lata aż do października 2016 roku.

Od połowy 2013 roku regularnie gościmy w mediach, zarówno jako goście jak i autorzy. Nasze ostatnie “medialne przygody” znajdziecie klikając poniżej w przyciski poszczególnych mediów. Piszemy artykuły, dajemy się opisać (jak ktoś zadaje właściwe pytania, to jesteśmy całkiem rozmowni, a jak zadaje niewłaściwe, to nawet potrafimy już naprowadzić na te odpowiednie). Możemy pokazać nasze zdjęcia i opowiedzieć o naszych podróżach – więcej dowiecie się po kliknięciu przycisku POKAZY. Możemy udzielić wywiadu – mailowo, do mikrofonu albo przed kamerami. W mediach i na pokazach podobno wypadamy nieźle:

Dobrze prezentujemy się też w… prezentacjach. Tak opowiadamy o sobie w wersji .pdf: Podróże na Osiem stóp.

Stale recenzujemy produkty i gadżety podróżnicze, szczególnie te, które ułatwiają podróże z dziećmi – choć nie tylko. Chętnie przetestujemy również Twój produkt i napiszemy potem jego recenzję, tylko uprzedzamy, będziemy szczerzy! Wiemy też co to SEO – dzięki umiejętnemu doborowi słów kluczowych nasze posty pojawiają się na wysokich miejscach w wyszukiwarce.

Coraz chętniej spoglądamy też w stronę tematów niekoniecznie związanych z podróżami, a mających więcej wspólnego czy to z wychowaniem dzieci, czy z – szerzej – stylem życia. Takie posty są chętnie czytane przez naszych czytelników i dlatego też będzie ich na blogu, mamy nadzieję, coraz więcej.

A przede wszystkim uwielbiamy podróżować. Chcecie nas gdzieś zaprosić? Z blogerskich wyjazdów mamy za sobą Kerala Blog Express, dwa wyjazdy studyjne na Słowację, (wyjazdy w ograniczonym, pojedynczym składzie), wizytę we Lwowie na zaproszenie Lviv Tourism Alliance, Chorwację z Casamundo oraz liczne wyjazdy po Polsce (m.in. na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego Pomorza Zachodniego, Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia “Pro Carpathia”, Urzędu Miejskiego w Wiśle, Urzędu Miasta w Opolu czy Golden Vacation Club). Tak o tym piszemy:

Chętnie dajemy się zaprosić w miejsca, które są pewne swojej wartości i oferty dla rodzinnych podróżników. W trakcie zwiedzania Pomorza Zachodniego niezatarte wrażenia kulinarne zostawiła w nas smażalnia ryb Kargulena w Niechorzu, fantastyczną noc spędziliśmy w Domku Letniskowym pod Lasem w Zatomiu, naszą miłość do latarni morskich podtrzymał Nadmorski Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie, a Maciek i Kalina na zawsze chyba zapamiętają legendę o Zielenicy z Multimedialnego Muzeum na Klifie w Trzęsaczu.

Uwielbiamy nowoczesne polskie muzea. Nawet te, które nie adresują swojej oferty głównie do rodzin z dziećmi, takich jak Muzeum Śląskie, Muzeum Emigracji w Gdyni, Brama Poznania. Te wszystkie miejsca odwiedziliśmy po otrzymaniu zaproszenia. Chętnie przyjdziemy do Was i opowiemy o Waszych atrakcjach naszym czytelnikom!

Macie inny pomysł? Chętnie rozważymy Waszą propozycję, napiszcie do nas lub wypełnijcie formularz kontaktowy i może wymyślimy razem coś naprawdę ciekawego. Dołącz do naszych partnerów!

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Korzystając z formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez witrynę.